Aktualności

08.12.2019

Hodowcy o gołębich sercach w Targach Kielce

W sumie 49 500 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę 8 grudnia w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

Hodowcy o gołębich sercach w Targach Kielce

W tym roku podczas aukcji charytatywnej, która towarzyszyła 50. Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych w Targach Kielce, udało się zebrać w sumie 49 500 zł. 33 500 zł z tej kwoty trafi do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, 11 tys. złotych otrzyma z kolei Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Hodowcy postanowili także wesprzeć kwotą 5 000 zł ciężko chorą córkę swojego kolegi. Po raz pierwszy w historii aukcji do wydarzenia dołączyi się także przedstawiciele Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowcó Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza.

W weekend w Targach Kielce odbywały się: 50. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Zaprezentowano na nich 2700 okazów.

(UK)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności