Aktualności

02.12.2019

Laureaci Festiwalu „Przy Kominku”

13 zespołów Przeglądu Konkursowego, trzy gwiazdy Koncertu Galowego oraz kilkunastu wystawców na jarmarku zabrali publiczność w magiczną podróż do Krainy Łagodności.

VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku"
VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku"

Niezwykłych, muzycznych emocji dostarczyła VIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” zorganizowana od 29 do 30 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W konkursowej części festiwalu wzięło udział 13 zespołów z całego kraju.  Umiejętności wykonawców oceniało jury składające się z muzyków, kompozytorów, producentów, gitarzystów i innych znanych postaci związanych z środowiskiem muzycznym. W jury zasiedli m.in. Jerzy Krużel, Piotr Frankowicz, Leszek Osterczy, Janusz Deblessem oraz dr Andrzej Mochońprezes Zarządu Targów Kielce. Oceniający mieli trudne zadanie.  

Pierwsze miejsce i 1500 złotych ufundowane przez Unimax otrzymał Roman Tkaczyk z zespołem z Mikołajek. Drugie miejsce i 1000 złotych ufundowany przez Wodociągi Kieleckie otrzymał zespół 4razywroku z Żarnowca. Trzecie miejsce i nagrodę pieniężną od firmy Regioszulki w wysokości 700 złotych otrzymał Piotr Zubek z Warszawy. Także trzecie miejsce i nagrodę od Strefy Outdooru - 700 złotych otrzymał zespół MuzyKuny z Jeleniej Góry i Grodziska Mazowieckiego. Irena Salwowska z zespołem z Wrocławia zdobyła Grand Prix i 2000 złotych ufundowane przez Targi Kielce oraz nagrodę specjalną Magazynu Piosenki Studenckiej "Mikroklimat" Polskiego Radia Rzeszów. Nagrodę specjalną zespołu Wołosatki w wysokości 2000 złotych otrzymał zespół 4razywroku. Nagrodę specjalną imienia Grzegorza Pecela przyznano zespołowi MuzyKuny.

Publiczność również mogła oddawać głosy na swoich faworytów. Nagrodę Publiczności i 1000 złotych ufundowany przez Miasto Kielce przyznano Piotrowi Zubkowi z Warszawy. Wyróżnienie trafiło do duetu Lenda/ Kozub ze Świdnicy za innowacyjność, interpretację i ekspresję oraz Zbigniewa Żuk z Brwilna za kompozycję.

Pierwszy dzień festiwalu zakończył się Koncertem Integracyjnym w klubie „7 pokoi”, gdzie wystąpił Zespół Grzane Wino (laureat nagrody publiczności Przy Kominku 2018) oraz Jerzy Filar.

Podczas koncertu Galowego Laureatów wystąpili zaproszeni goście: kielecki zespół Sprzedawcy Dymu i Przyjaciele, a także działający na muzycznym rynku od 32 lat Wszystkiego Najlepszego z Bydgoszczy oraz poetycki folk z Trójmiasta - Myszy & Ludzie.

We foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce na gości czekały również inne atrakcje przygotowane na 25 stoiskach Kiermaszu Świątecznego oraz Giełdzie Winyli i Płyt CD. Wystawcy zaprezentowali m.in. wyroby ceramiczne, piękne rękodzieła artystyczne, ręcznie wykonywaną biżuterię, szydełkowane maskotki oraz smaczne przysmaki świętokrzyskie.


Poziom artystyczny Festiwalu "Przy Kominku" wzrasta z kazdą edycją.

Więcej informacji na stronie Festiwalu.

(MCh)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności