Aktualności

06.12.2019

Święto rękodzieła w Targach Kielce

Wystawę hand made odwiedziło blisko 5000 zwiedzających

Święto rękodzieła w Targach Kielce

VIII Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO odbyły się 30 listopada oraz 1 grudnia w Targach Kielce. Tym razem wystawa była częścią wydarzenia Slow Life, które było skierowane do mieszkańców regionu świętokrzyskiego oraz ościennych województw.
Hala E zgromadziła prawie 250 wystawców i prawie 5000 zwiedzających!

Zakupy oraz rozrywka

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję nabyć wyjątkowe produkty rękodzielnicze z całej Polski. Hand made to nie tylko obrusy i chusty, ale także zabawki, biżuteria i kosmetyki. Zgodnie z trendem powrotu do naturalności firmy zaprezentowały drewniane produkty- biżuterię, dodatki oraz deski dekoracyjne. Miłośnicy Świąt Bożego Narodzenia mieli okazję zakupić ozdoby choinkowe, lampki i dekoracje. Najmłodsi zwiedzający przebierali w maskotkach, ubrankach i akcesoriach domowych, ale także w słodyczach. Co więcej strefa bujania była idealnym miejscem dla rodziców z dziećmi i mam karmiących.

Warsztaty z makramy

Atrakcją tegorocznego wydarzenia były warsztaty z tworzenia ozdób makramowy oraz lampionów. Ponad 30 osób wzięło udział w bezpłatnym kursie organizowanym przez firmę Ruda Manufaktura. Uczestnicy spotkania poznali sztukę makramy i stworzyli swoje pierwsze wyjątkowe ozdoby.

Wystawcy

W tym roku oprócz wystawców z całej Polski gościliśmy firmy z Białorusi. Wśród nich znaleźli się, m.in.: Biżuteria Beaty. Studio Działań Kreatywnych, Galeria OKO, HONDO FOLK DESIGN, KORZA WOOD, Kuferek z pasją, Manufaktura Słodyczy "SAMA SŁODYCZ", OLDWOOD, YOOKA, Magazyn KREDA, Ruda Manufaktura, OTSO HANDMADE, NURSE DESIGN, Rękodzieło z Białorusi, Chastnoe predpriyatie Agentstvo „Prazdnichnyj koktejl” i wiele innych.

Targom towarzyszyły Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE, Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody Health&Beauty oraz II Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYLE.

 

(MZ)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności