Aktualności

12.12.2019

Życie na Odważnie w Centrum Kongresowym Targów Kielce

Największy energetyzujący event motywacyjny w regionie odbył się w Kielcach. Nie zabrakło gwiazd telewizji. Było inspirująco i charyzmatycznie

Życie na Odważnie w Centrum Kongresowym Targów Kielce

Definicja odwagi była przewodnim tematem spotkania motywacyjnego pn. „Życie na Odważnie”. Aktor, piosenkarz, tancerz – Wojciech Medyński podczas wydarzenia mówił między innymi o umiejętności polegającej na odrzucaniu złych emocji i zastępowaniu ich uśmiechem. Zdaniem artysty jest to klucz do szczęśliwego, ale też odważnego życia. Wypracowanie w sobie takiej cechy to dość skomplikowany i żmudny proces ale przede wszystkim walka z samym sobą: - W różnych sytuacjach pojawia się u nas frustracja, wkurzenie czy wściekłość, czyli emocja. Emocje wszyscy mamy, niby je znamy tylko jest coś takiego, że myśli się przyciągają. Jeżeli w naszym życiu wydarzy się coś nieoczekiwanego, na przykład ochlapie nas samochód, to wtedy myśl za myślą nakręca kolejną i my wówczas taplamy się w tej emocji, która czasem obecna jest cały dzień, nawet po powrocie do domu. Zła myśl często pozbawia nas energii – zaznaczył Medyński.

Aktorka filmowa i teatralna – Katarzyna Walter w trakcie przedsięwzięcia mówiła o pokonywaniu słabości i dążeniu do wyznaczonego przez siebie celu. Każdy z nas ma w swoim życiu lepsze i gorsze momenty, najważniejsze to nie poddawać się i iść przez życie z podniesioną głową: - Umiejętne, spokojne przewidzenie tego, jakie będą konsekwencje. Trzeba być odważnym i trzeba umieć walczyć – mówiła Katarzyna Walter.

Artystka przyznała, że w jej życiu obecnych było wiele chwil, w których musiała zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Odwaga jest cechą, która wpisana jest w jej charakter: - Są dwa rodzaje odwagi. Jedna to ta związana z determinacją, którą przede wszystkim uprawiałam w swoim życiu – ona jest bolesna, ona jest szkodliwa, ona może się dramatycznie wręcz zakończyć. Drugi rodzaj odwagi to ta przemyślana. Najważniejsze jest to, żeby siebie lubić, akceptować, szanować, umieć stanąć we własnej obronie. Jak siebie lubisz i mówisz sobie – dam radę, podołam różnym sprawom, to wówczas dodajesz sobie siły i nie boisz się podjęcia odważnych decyzji– stwierdziła.

O tym, że warto rozwijać pasje, bo to one nadają ton i dynamikę naszemu życiu przekonywał Adam Iwanowski, współwłaściciel agencji Victoria Travel & Events. Dzięki realizacji własnych zainteresowań i marzeń jesteśmy szczęśliwsi i przede wszystkim możemy osiągnąć dużo więcej. Nieoceniona w życiu jest także rodzina, bo dzięki współdzieleniu z kimś życia możemy dostrzec coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Odwaga to także zapewnienie drugiej osobie bezpieczeństwa: - Silna osobowość to ktoś, kto bierze odpowiedzialność. Z tego wynika mnóstwo rzeczy. Jeżeli bierzesz odpowiedzialność to znaczy, że robisz krok wstecz i planujesz, musisz przewidzieć pewne kwestie – mówił Adam Iwanowski.

Każdego dnia podejmujemy decyzje. Wpływają one w mniejszym lub większym stopniu na jakość naszego życia. Musimy wybierać świadomie i rozważnie. Każda sytuacja musi być przemyślana po to, abyśmy poradzili sobie ze wszelkimi trudnościami: - Być może niektórzy z Was są na tyle odważni, że idą twardo przez życie, dokładnie do swojego celu. Ja muszę iść małymi krokami, bo czasami po prostu nie mam odwagi na duży krok. Czasami czuję, że nie dam rady pójść dalej, to stwierdzam, że to za duży krok. Dlatego rozkładam go sobie na mniejsze – powiedziała Victoria Iwanowska, współwłaściciel agencji Victoria Travel & Events.

W trakcie spotkania nie zabrakło również muzycznych emocji i wrażeń, które efektownie dostarczyła Basia Sipa z zespołem.  

(AO)


Galeria zdjęć