logo-KPM-kielce

Osoby zainteresowane tematyką miejską – przedsiębiorcy, urzędnicy, samorządowcy, przedstawiciele środowiska akademickiego i mieszkańcy spotkają się od 14 do 16 listopada w Kielcach, podczas Kongresu Polityki Miejskiej.

To najważniejsze i największe wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. Głównym punktem wydarzenia będą sesje tematyczne poświęcone takim zagadnieniom jak: kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo społeczne, środowisko czy transport i miejska mobilność. Uczestnicy będą mogli również wziąć aktywny udział w części poświęconej m.in. miastom w nowej perspektywie budżetowej, elektromobilności, zieleni miejskiej, PPP, smart cities, ruchom miejskim czy budżetowi obywatelskiemu.

Oprócz tradycyjnych paneli i sesji, swoją premierę będzie miała Noc wtop – niełatwe drogi do sukcesu. Na koniec pierwszego dnia Kongresu najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się z uczestnikami tym, co im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli. Łukasz Franek, Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, opowie o perypetiach związanych z wprowadzaniem pierwszej w Polsce strefy czystego transportu. Z kolei Joanna Erbel, obecnie Dyrektorka Biura Innowacji w spółce PFR Nieruchomości odpowiedzialnej za wdrażanie programu Mieszkanie Plus, podzieli się ze słuchaczami problemami, jakie stoją przed miastami chcącymi aktywnie działać w obszarze polityki mieszkaniowej.

Imprezą towarzyszącą Kongresowi jest Hackathon Idea Kielce – przedsięwzięcie skierowane dla entuzjastów programowania i cyfryzacji.

Kongres Polityki Miejskiej dopełniają również takie wydarzenia jak: Miejskie Kino dyskusyjne i organizowane przez Miasto Kielce wizyty studyjne m.in. w Kieleckim Parku Technologicznym i Geoparku Kielce.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

Wszystkich zainteresowanych tematyką – ekspertów, przedsiębiorców, przedstawicieli sektora publicznego, w tym urzędników i samorządowców, ale także mieszkańców, zapraszamy do Centrum Kongresowego Targów Kielce, w czwartek 14 listopada 2019 roku!

Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na https://kongres.miasta.pl.


Aktualności

Rozpoczął się drugi dzień Kongresu Polityki Miejskiej

Rozpoczął się drugi dzień Kongresu Polityki Miejskiej

15.11.2019

Zagadnienia miejskie w Targach Kielce.

O wdrażaniu i tworzeniu polityk miejskich w Kielcach

O wdrażaniu i tworzeniu polityk miejskich w Kielcach

14.11.2019

Ponad 1300 osób zainteresowanych tematyką miejską spotka się w Targach Kielcach podczas Kongresu Polityki Miejskiej.

HACKATHON – WIELKI MARATON PROGRAMISTYCZNY

HACKATHON – WIELKI MARATON PROGRAMISTYCZNY

18.10.2019

W Centrum Kongresowym Targów Kielce, w dniach 16-17 listopada 2019 r. odbędzie się przedsięwzięcie skierowane dla entuzjastów programowania i cyfryzacji - Hackathon Idea Kielce. Jest to impreza towarzysząca Kongresowi Polityki Miejskiej, największemu w Polsce wydarzeniu poświęconemu tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich.