Rozbudowa i modernizacja Targów Kielce

rpw_narodowa_strategia_spojnosci targi kielce related

 

www.PolskaWschodnia.gov.pl

Projekt współfinansowany z budżetu państwa i ze środków Unii Europejskiej

 

Oficjalne zamknięcie inwestycji Targów Kielce

uroczyste zakończenie inwestycji

Uroczyste zamknięcie inwestycji Targów Kielce. Na zdjęciu Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Pani Bożena Lublińska-Kasprzak oraz Prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń

Najdroższa inwestycja w kraju tej kategorii zrealizowana w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej została ukończona. Podczas uroczystości otwarcia XXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego podsumowano i zamknięto projekt wart 190 milionów złotych (brutto). Udział w uroczystości, którą uświetnił pokaz laserów wzięła między innymi Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Pani Bożena Lublińska-Kasprzak.

- Współpraca, która właśnie się kończy była bardzo dobra. Mam nadzieję, że owoc tej współpracy będzie służył Państwu przez wiele kolejnych lat - powiedziała Prezes PARP.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu na poziomie ponad 70 milionów złotych, powstały dwie nowoczesne hale, Centrum Kongresowe z wieżą widokową, dwa terminale wejściowe z elektronicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających,  parking wielopoziomowy z funkcją magazynową oraz zmodernizowano tereny wokół targów. Całość inwestycji pozwoliła na kompleksową obsługę klientów ośrodka na najwyższym poziomie.

Centrum Kongresowe Targów Kielce zostało wyróżnione nagrodą Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz zdobyło nominację do prestiżowej nagrody dla najlepszych obiektów architektonicznych przyznawanej przez Stowarzyszenie Architektów Polskich pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej.

 

2010-2013 - centrum administracyjno - kongresowe na 1000 miejsc z wieżą widokową i salą bankietową

wiz05 Widok ogólny od ul. Zakładowej

wiz15 Sala główna centrum kongresowego

 

wiz14 Sala główna centrum kongresowego

 

wiz07 Hall główny

wiz08 Hall główny - widok z góry

 

wiz09 Wnętrze wieży widokowej

 

2013 - parking wielopoziomowy na 480 samochodów z funkcją usługową

 

wiz10

wiz11

2013 - zachodni terminal wejściowy

wiz12 Widok od strony zachodniej

 

wiz13

inwestycje_bilbord

inwestycje-tablica

 

 

 

14.01.2014

Targi witają światłami

Wieża widokowa Targów Kielce wyeksponowana nowoczesnym oświetleniem

wieza_iluminacja
  Iluminacja wieży widokowej

Już od kilku dni najbardziej atrakcyjna część Centrum Kongresowego Targów Kielce jest widoczna nawet po zmroku, a to wszystko za sprawą ciekawego oświetlenia. Wieża co wieczór ubiera biało-czerwone barwy widoczne w promieniu 20 kilometrów od Kielc. Oświetlenie LED zaprojektowane przez profesora Politechniki Świętokrzyskiej Antoniego Różowicza to swoiste połączenie szyku i ekstrawagancji. Wyjątkowa iluminacja nie tylko dodaje elegancji, ale jest także doskonała reklamą Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo-Kongresowego. Koszt tego przedsięwzięcia to 91 tysięcy złotych.

Całkowita wysokość wieży to 56,6m. Na 33 metrze znajdują się sala konferencyjno-bankietowa i taras widokowy z przeszkloną fasadą. Do konstrukcji budowli zużyto 120 żelbetonowych pali.

 

 

 


 

07.05.2013

Parking wielopoziomowy Targów Kielce już działa

Wystawcy targów PLASTPOL korzystają z niego jako pierwsi

parking_otwarty
Nowy parking wielopoziomowy Targów Kielce

W pobliżu nowopowstającej pętli autobusowej i zjazdu z trasy łódzkiej oraz Warszawa - Kraków powstał osobny, wielopoziomowy parking. Czteropiętrowy garaż pomieści pół tysiąca aut.

Na poziomie -1 znajdować się będzie zaplecze z pełną obsługą techniczną wystawców m.in. magazyn, pracownia plastyczna i spedycja. Budynek wyposażony jest w pełną nowoczesną infrastrukturę techniczną, m.in. system monitorowania wolnych miejsc.

Oczywiście cały budynek dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Obiekt jest całodobowo monitorowany. Po wykończeniu zewnętrznej elewacji będzie to nie tylko funkcjonalny, ale również „miły dla oka” budynek.

Z ostatniego piętra roztaczać będzie się widok na całą okolicę, gości wozić będą dwie panoramiczne windy, a na elewacji zamontowane zostaną specjalne półki z drzewkami i kwiatami.

W 2013 roku na terenie Targów Kielce powstanie jeszcze terminal wejściowy od zachodniej strony. To ostatni etap wartej 170 milionów złotych rozbudowy ośrodka.

 


 

25.02.2013

Trzy dni, 25 konferencji i ponad 1200 słuchaczy

Centrum Kongresowe jeszcze nie otwarte, a w Targach Kielce królują konferencje

centrum_kongresowe_wiz2013_02  
 Nowe Centrum Kongresowe Targów Kielce zostanie otwarte we wrześniu 2013 roku

ENEX, ENEX Nowa Energia, Ekotech i Pneumaticon to oprócz 200 wystawców prezentujących najnowocześniejszy sprzęt z zakresu m.in. odnawialnych źródeł energii, ekologii i pneumatyki 25 branżowych szkoleń i konferencji. Tematyka dotyczy przeróżnych tematów związanych z zakresem branżowym wyżej wymienionych wystaw. W programie znalazły się między innymi spotkania na temat pomp ciepła, biogazowni, gospodarowania odpadami, gospodarki wodnej i wodno-ściekowej, inteligentnej energetyki, zielonej energii, selektywnej zbiórki odpadów, biomasy, fotowoltaiki, gmin energetycznych czy odnawialnych źródeł energii.

Coraz większa liczba branżowych spotkań podczas imprez targowych ale i zapotrzebowanie rynku na organizację dużych samodzielnych kongresów sprawiło, że w Targach Kielce już we wrześniu 2013 roku otwarte zostanie nowe Centrum Kongresowe. Największe przedsięwzięcie inwestycyjne w historii Targów Kielce jest już na etapie wykończenia wnętrz. Koszt budowy Centrum Kongresowego, które pomieści na raz nawet 1000 osób, to ponad 70 milionów złotych. Budynek zostanie oddany do użytku w połowie 2013 roku. Dzięki niestandardowym rozwiązaniom – modułowym salom - może stać się miejscem organizacji zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty czy konferencje poprzez mniejsze seminaria aż po kameralne wystawy i wernisaże. Audytoryjna sala kongresowa przewidziana jest dla 700 osób. Tam znajdzie się także scena z nagłośnieniem koncertowym i możliwością podwieszenia kamer czy nawet najbardziej wymyślnej scenografii. Cztery mniejsze sale konferencyjne po 100 osób również zagwarantują możliwość dowolnej konfiguracji powierzchni. W nowym Centrum Kongresowym znajdą się również w pełni wyposażone, przestronne Centrum Prasowe, komfortowa Strefa VIP i garderoby dla artystów.

W Targach Kielce już teraz można organizować eventy na kilkaset, a nawet kilka tysięcy osób. Temu służy najnowocześniejsza w Polsce hala wystawiennicza, w której kilka razy w roku odbywają się wydarzenia szczególne. Do nich należy z pewnością coroczny finał Plebiscytu Sportowego z bankietem na ponad 600 osób, czy wrześniowy koncert z udziałem Ennio Morricone, który „na żywo” zobaczyć mogło ponad 2000 melomanów.

- Centrum Kongresowe oraz profesjonalny zespół naszych pracowników stworzą zatem narzędzie do kompleksowej obsługi gości. Organizujące 70 wystaw biznesowych oraz 600 konferencji i szkoleń rocznie Targi Kielce będą po prostu jednym miejscem wielu, a nawet wszystkich możliwości – zaprasza już teraz prezes Andrzej Mochoń.

 


 

27.08.2012

Idziemy na zachód

Umowę na budowę m.in. parkingu wielopoziomowego Targi Kielce podpisały z firmą Betonox Construction z Sopotu

2012_08_27_betonox_podpisanie_umowy

Na zdjęciu od prawej wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniak, prezes Zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń oraz prezes Zarządu Betonox Constraction Wojciech Grzenia

Przetarg na wykonanie parkingu wielopoziomowego na 500 samochodów z systemem monitorowania wolnych miejsc wygrała firma Betonox Construction. Do przetargu zgłosiło się 8 firm: Skanska, Dorbud, Condite, Unimax, Kartel z Jędrzejowa, Betonox z Sopotu, Polimex Mostostal Warszawa oraz obecnie budujący Centrum Kongresowe Budecon z Sosnowca. Spośród zgłoszonych propozycji, wybrano ofertę sopockiego przedsiębiorstwa, które wybuduje także zachodni terminal wejściowy targów. Koszt inwestycji w sumie to 40 949 000 złotych (netto).

- Chcemy aby wiosną 2013 roku powstała już konstrukcja parkingu. To pomoże nam logistycznie podczas odbywających się w marcu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Ta wystawa przyciąga do nas 55 tysięcy zwiedzających. Potem zajmiemy się elewacją budynku, która w dużej mierze zagospodarowana będzie zielenią. Terminal wejściowy powstanie do końca 2013 roku. Dzięki temu to właśnie od zachodniej strony terenów targowych znajdować będzie się główne wejście do ośrodka - mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

- Mam nadzieję, że odbiór techniczny wykonanych przez nas obiektów będzie dla nas przynajmniej takim samym sukcesem jak wygrana w zorganizowanym przez Targi Kielce przetargu. Nasza firma powstała w 1998 roku i mimo że wywodzimy się z Sopotu to od wielu lat związani jesteśmy z Kielcami. Stąd pochodzi duża część naszych pracowników, także kadry kierowniczej. Ponadto wielokrotnie współpracowaliśmy z kieleckimi spółkami budowlanymi i tak planujemy zrobić także i tym razem – powiedział prezes Zarządu Betonox Construction Wojciech Grzenia.

Targi Kielce to miejsce organizacji coraz większej liczby konferencji i branżowych spotkań biznesowych. Kielecki ośrodek wystawienniczy jest synonimem solidnej marki, a co za tym idzie przede wszystkim dbałości o komfort klientów.

Infrastruktura Targów Kielce to między innymi najnowocześniejsza w Polsce hala wystawiennicza, pawilon E, 7 w pełni wyposażonych hal wystawienniczych. W związku z rozwojem ośrodka wpisującym się w nurt kongresowy zaistniała potrzeba stworzenia miejsca, w którym będą mogły odbywać się konferencje i sympozja na najwyższym światowym poziomie. Powstające na terenach wystawienniczych kieleckiego ośrodka Centrum Kongresowe dzięki niestandardowym rozwiązaniom będzie spełniało wiele funkcji. Obiekt pomieści ponad 1000 osób, w jego podziemiach będzie znajdował się parking. Będzie to jeden z dwóch parkingów, które już niedługo usprawnią funkcjonowanie targów.

Charakterystycznym elementem nowopowstającego Centrum będzie 57-metrowa wieża widokowa z salą konferencyjno - bankietową. Do zamontowania ostatniego elementu konstrukcji wieńczącego wieżę widokową Centrum Kongresowego sprowadzono specjalny siedmioosiowy dźwig, z wysięgnikiem blisko 70 metrów o imponującym udźwigu 400 ton. Potocznie zwany „harfą” ażurowy szkielet ozdobiony został czerwoną kulą o średnicy około 3 metrów, ważącą blisko 300 kilogramów. Zawisła na wysokości blisko 40 metrów – widoczna z daleka ma szanse stać się znakiem rozpoznawczym kieleckich targów – podobnie jak jej mniejsza kopia, wisząca nad terminalem wejściowym.

To ostatni etap wartej 170 milionów złotych rozbudowy ośrodka. Wszystkie prace mają potrwać do końca 2013 roku.

 


 

 

24.08.2012

Czerwona kula góruje nad Targami Kielce

Najwyższy budynek w Kielcach – wieża widokowa powstającego na Zakładowej Centrum Kongresowego – otrzymała dzisiaj swoją „kropkę nad i”

2012_08_24_harfa
Stalowa "harfa" zawisła nad Targami Kielce na wysokości prawie 60 m 

Do zamontowania ostatniego elementu konstrukcji wieńczącego wieżę widokową Centrum Kongresowego sprowadzono specjalny siedmioosiowy dźwig, z wysięgnikiem blisko 70 metrów o imponującym udźwigu 400 ton.

Tylko taki gigant mógł poradzić sobie z zamocowaniem na wieży kilkunastotonowej konstrukcji. Potocznie zwany „harfą” ażurowy szkielet ozdobiony został czerwoną kulą o średnicy około 3 metrów, ważącą blisko 300 kilogramów. Zawisła na wysokości blisko 60 metrów – widoczna z daleka ma szanse stać się znakiem rozpoznawczym kieleckich targów – podobnie jak jej mniejsza kopia, wisząca nad terminalem wejściowym.

Budowa Centrum Kongresowego to jeden z etapów rozbudowy targowej infrastruktury. Do tej pory powstały dwie nowoczesne hale oraz terminal z elektronicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających.

Centrum Kongresowe dzięki niestandardowym rozwiązaniom będzie spełniało wiele funkcji. Obiekt pomieści ponad 1000 osób, w jego podziemiach budowany jest parking. Jednym z elementów budynku kongresowego będzie także 57-metrowa wieża widokowa z salą konferencyjno-bankietową. W planach jest także parking wielopoziomowy na 500 samochodów z systemem monitorowania wolnych miejsc i terminal wejściowy od zachodniej strony. Modernizacja i rozbudowa warta w sumie 170 mln zł netto to największa inwestycja w historii Targów Kielce.
Oddanie nowych obiektów planowane jest na drugą połowę 2013 roku.

 


 

30.07.2012

Nowy krajobraz targowy

Rozbiórka biurowca pod nowy parking i powierzchnię wystawienniczą

2012_07_30_wyburzanie_zakladowa3
 W tym miejscu za kilka tygodni powstanie nowy parking i nowa powierzchnia wystawiennicza

Rozpoczęło się wyburzanie budynku przy ulicy Zakładowej 3. W jego miejscu powstanie nowa powierzchnia wystawiennicza lub zamiennie miejsca parkingowe na około 150 samochodów.

W obiekcie znajdowały się pomieszczenia biurowe Targów Kielce. Jego wyburzenie to kolejny etap modernizacji terenów wystawienniczych. W ramach rozbudowy kieleckiego centrum wystawienniczego, trwają właśnie prace nad budową Centrum Kongresowego z 57-metrową wieżą widokową.

Do końca przyszłego roku mają też powstać: wielopoziomowy parking na 500 aut oraz nowoczesny terminal wejściowy od zachodniej strony Targów Kielce.

 

 

 


 

 

20.06.2012

Na zachodzie zmiany

Ogłoszono kolejny już przetarg na rozbudowę Targów Kielce

wizualizacja_terminal_zachodni
 Wizualizacja terminala zachodniego

- Parking wielopoziomowy na 500 samochodów z systemem monitorowania wolnych miejsc i terminal wejściowy od zachodniej strony Targów Kielce, jako ostatni etap wartej 170 milionów złotych rozbudowy ośrodka, mają powstać do końca 2013 roku. Ogłosiliśmy przetarg, a zatem zachęcam do składania ofert – mówi prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

– Targi Kielce intensywnie się rozwijają, stąd też konieczność kolejnych inwestycji, które stworzą nową jakość i – wyjaśnia prezes Andrzej Mochoń – Obecnie mamy do dyspozycji dla naszych wystawców i odwiedzających, a organizujemy ich już rocznie blisko 70, ponad 1800 miejsc parkingowych. Podczas tak dużych przedsięwzięć jak chociażby targi techniki rolniczej AGROTECH, na które przyjeżdża 50 tysięcy ludzi potrzebujemy dodatkowych miejsc. Sytuację poprawi parking wielopoziomowy i umożliwienie wejścia do naszego ośrodka od strony zachodniej.

Dzięki takim rozwiązaniom dojazd do Targów Kielce będzie komfortowy, szybki i bezkolizyjny, tym bardziej, że projekt wpisuje się w modernizację i budowę dróg wokół terenów wystawienniczych. Powstaje tam bezpośrednia nitka prowadząca do nas wystawców i gości z obwodnicy Kielc, a zatem z kierunku Warszawy, Krakowa i Łodzi.

Rozbudowa ośrodka w ramach unijnego projektu Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej rozpoczęła się w 2009 roku budową terminala wejściowego od strony wschodniej, najnowocześniejszej w Polsce hali targowej E oraz odbudową spalonej hali F. Obecnie trwa budowa największego w Polsce Wschodniej Centrum Kongresowego z parkingiem podziemnym. W nowym Centrum organizowane będą kongresy, konferencje, eventy dla 1000 osób. Zwieńczeniem obiektu będzie najwyższa w Kielcach, 57-metrowa, wieża widokowa.

- Aby nasza oferta była kompleksowa w planach mamy również budowę hotelu. Obecnie szukamy inwestora – zachęca prezes Andrzej Mochoń.

 


 

 

04.05.2012

Mega żuraw buduje wieżę widokową

Centrum Kongresowe Targów Kielce rośnie w oczach

rozbudowa_zuraw
 Mega żuraw buduje wieżę widokową

„Rosną” w oczach Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, które rozpoczynają się 8 maja. Trwa również budowa największego w południowo-wschodniej części Polski Centrum Kongresowego z 57-metrową wieżą widokową.

AUTOSTRADA-POLSKA, jedyne takie targi w Europie, to firmy z całego świata, reprezentanci największych światowych marek i koncernów związanych z branżą budownictwa drogowego, kilkaset ton sprzętu i ponad 20.000 zwiedzających każdego roku. To także 30.000 metrów kwadratowych wynajętej powierzchni wystawienniczej i ponad 1000 firm z 29 krajów całego świata. Targi rozpoczynają się we wtorek, 8 maja i potrwają do piątku.

A już za rok po zainwestowaniu ponad 70 milionów złotych, Targi Kielce dysponować będą nowoczesnym Centrum Kongresowym. W czasie długiego weekendu na placu budowy stanął największy w Kielcach, 60-metrowy żuraw. Wybuduje on kluczowy element Centrum - 57-metrową stalową wieżę widokową, której zwieńczeniem będzie czerwona kula o średnicy blisko 3,5 m. Obiekt zostanie oddany do użytku w czerwcu 2013 roku.

Zapraszamy na wirtualny spacer po salach i korytarzach rosnącego w oczach Centrum Kongresowego – galeria wizualizacji czeka na zwiedzających!

Zapraszamy również na profil Centrum Kongresowego (http://www.facebook.com/CK.TargiKielce) oraz Targów Kielce (http://www.facebook.com/targikielce) na portalu Facebook.

 


 

 

04.11.2011

Centrum przyszłości w Targach Kielce

Zobacz, jak będzie wyglądało nowe Centrum Kongresowe

centrum_kongresowe_wizualizacja2011
Widok centrum kongresowego od ul. Zakładowej 

Już za dwa lata, w 2013 roku, po zainwestowaniu 170 milionów złotych, Targi Kielce dysponować będą imponującą infrastrukturą. Pojawi się kolejny nowoczesny terminal wejściowy, parkingi na kilkaset samochodów i Centrum Kongresowe z wieżą widokową wysoką na 57 metrów, umożliwiające organizowanie eventów dla 1000 osób jednocześnie.

Dziś zapraszamy na wirtualny spacer po salach i korytarzach rosnącego z dnia na dzień Centrum Kongresowego – galeria wizualizacji czeka na zwiedzających!

Zapraszamy również na profil Centrum Kongresowego (http://www.facebook.com/CK.TargiKielce) oraz Targów Kielce (http://pl-pl.facebook.com/targikielce) na portalu Facebook.

 

 


 

02.06.2011

Centrum Kongresowe rośnie dzień po dniu

Intensywne prace budowlane na terenach targowych

rozbudowa_ck_2011_06_02
 Trwa budowa nowego Centrum Kongresowego Targów Kielce

Tereny w sąsiedztwie hali wystawienniczej F z początkiem roku zmieniły się w gigantyczny plac budowy.

Mimo trwającego sezonu targowego ekipy budowlane pracują każdego dnia, budując nowe Centrum Kongresowe Targów Kielce.

Inwestycja warta ponad 60 milionów złotych, której zakończenie planowane jest na 2013 r., wzbogaci Targi Kielce o prestiżowy, najwyższy w Kielcach budynek z salą widokową, w którym będzie można organizować eventy i konferencje dla 1000 osób równocześnie.

Zobacz, jak powstaje nasze Centrum Kongresowe – odwiedź profil Targów Kielce na portalu Facebook.

 


 

26.11.2010

BUDECON S.A. zbuduje Centrum Kongresowe Targów Kielce

Pierwsza łopata pod wartą blisko 61 mln. zł. netto rozbudowę zostanie wbita w połowie grudnia

wiz5_centrum_kongresowe
Budowa Centrum Kongresowego rozpocznie się już w połowie grudnia 2010 r. 

Centrum Kongresowe Targów Kielce będzie spełniało wiele funkcji, dzięki niestandardowym rozwiązaniom. Mobilne ściany i „ruchoma widownia” pozwolą na organizację zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty, czy konferencje oraz mniejszych seminariów, po kameralne wystawy i wernisaże. Obiekt pomieści ponad 1000 osób, w podziemiach zaplanowano parking. Budowa zostanie ukończona do czerwca 2013r. Jednym z elementów budynku kongresowego będzie także 57-metrowa wieża widokowa z salą bankietową.

Budowa Centrum Kongresowego jest ostatnim elementem wartej 170 milionów modernizacji i rozbudowy Targów Kiece. Do tej pory od połowy ubiegłego roku powstały dwie nowoczesne hale oraz terminal z elektronicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających. Świetna akustyka jednej z hal pozwala na realizację dużych przedsięwzięć wymagających szczególnych warunków. W sierpniu na otwarcie hali realizowany był spektakl telewizyjny, wielkie widowisko taneczno -muzyczne z udziałem artystów światowej sceny baletowej oraz gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym samym obiekcie już teraz można realizować kongresy, eventy, koncerty dla 4500 osób.

Oferty złożyło 5 firm, w tym giganci jak Mostostal Warszawa S.A., Polimex-Mostostal S.A., Budecon S.A., Eiffage Budownictwo S.A. czy Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Dorbud S.A.

 


 

02.11.2010

Przetarg z gigantami

Otworzono oferty na wartą 92 miliony budowę Centrum Kongresowego dla Targów Kielce

wiz2_centrum_konferencyjne
Centrum Kongresowe na ponad 1100 osób otwarte zostanie w 2013 roku 

- Przetargu na tak ogromną kwotę jeszcze w Targach Kielce nie było – mówi Andrzej Mochoń, prezes zarządu spółki. – Kosztorysowa wartość projektu to 92 mln złotych. Wykonawcę chcemy wybrać jak najszybciej, aby jeszcze w grudniu rozpocząć rozbudowę.

Oferty złożyło 5 firm, w tym giganci jak Mostostal Warszawa S.A., Polimex-Mostostal S.A., Budecon S.A., Eiffage Budownictwo S.A. czy Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Dorbud S.A.

Centrum Kongresowe Targów Kielce będzie spełniało wiele funkcji, dzięki niestandardowym rozwiązaniom. Mobilne ściany i „ruchoma widownia” pozwolą na organizację zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty, czy konferencje oraz mniejszych seminariów, po kameralne wystawy i wernisaże. Obiekt pomieści ponad 1000 osób, w podziemiach zaplanowano parking. Budowa zostanie ukończona do czerwca 2013r. Jednym z elementów budynku kongresowego będzie także 57-metrowa wieża widokowa z salą bankietową.

Budowa Centrum Kongresowego jest ostatnim elementem wartej 170 milionów modernizacji i rozbudowy Targów Kiece. Do tej pory od połowy ubiegłego roku powstały dwie nowoczesne hale oraz terminal z elektronicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających. Świetna akustyka jednej z hal pozwala na realizację dużych przedsięwzięć wymagających szczególnych warunków. W sierpniu na otwarcie hali realizowany był spektakl telewizyjny, wielkie widowisko taneczno -muzyczne z udziałem artystów światowej sceny baletowej oraz gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym samym obiekcie już teraz można realizować kongresy, eventy, koncerty dla 4500 osób.

- Myślimy także o budowie parkingu wielopoziomowego, na który powstał już projekt – wyjaśnia prezes Andrzej Mochoń – Brak miejsc postojowych to bolączka wielu obiektów wystawienniczych. My jesteśmy w komfortowej sytuacji, dysponujemy bowiem parkingami dla 2000 samochodów, ale to wciąż za mało.

Targi Kielce to trzeci ośrodek wystawienniczy w Europie środkowo – wschodniej według danych Centrex - europejskiej organizacji statystyki targowej. W Polsce do Kielczan należy trzecia część rynku. Targowym tortem dzielą się z Targami Poznańskimi. Rocznie w Targach Kielce organizuje się obecnie blisko 70 wystaw.

 


 
12.08.2010

Owacje na stojąco

Nieziemski taniec i zaskakująca choreografia Kieleckiego Teatru Tańca, artystów z baletów światowych, fascynujące interpretacje muzyczne na bazie utworów chopinowskich w wykonaniu Włodka Pawlika, przyprawiający o dreszcze wokal Urszuli Dudziak i Agi Zaryan – tak w skrócie można podsumować próbę generalną do widowiska Chopin4

2010_08_11_proba_przed_otwarciem_hali_e_01
 Najnowocześniejsza w Polsce hala Targów Kielce

Występ został przyjęty z wielkim entuzjazmem i zachwytem publiczności. Brawa zdawały się trwać w nieskończoność. Ludzie wstawali, oddając zasłużony szacunek wykonawcom. Gdy opuszczali halę Targów Kielce, w której miało miejsce widowisko, słychać było szum rozmów pełnych ekscytacji. Słowem – wielki sukces.

Próba była nagrywana przez 16 kamer HD na potrzeby Programu II TVP, który jesienią wyemituje widowisko na antenie telewizyjnej. Całość przedtawiała 4 pory roku i cztery stany emocjonalne: młodzieńczą wrażliwość, pożądanie, równowagę i agresję. Spektakl przygotowany przez Kielecki Teatr Tańca w ramach X Festiwalu Tańca Kielce 2010, połączył także cztery środki artystycznego wyrazu: taniec; dźwięki zarówno instrumentów, jak i ludzkich głosów; animację oraz efekty oświetlenia przestrzeni scenograficznej.

Chór Voice Factory tworzył delikatne tło dla orkiestry, wokalistów i tancerzy. Widowisko jest bez wątpienia swoistym eksperymentem, łącząc kompozycje klasyka, taniec i śpiew oraz jazz. Jak jednak widać na przykładzie próby generalnej, ten eksperyment należy do udanych. Zachwycił publiczność, a efekt końcowy zadowolił samych artystów i twórców przedstawienia.

Premiera odbędzie się dzisiaj o godz. 21.00, towarzysząc otwarciu najnowocześniejszej w Polsce hali Targów Kielce.

 


 

11.08.2010

Zobacz, jak powstawała hala E

 

 


 

 

03.08.2010

Inteligentny pawilon Targów Kielce

Inwestycja warta 35 milionów gotowa po niespełna roku

wiz1a
 Wizualizacja najnowocześniejszej w Polsce hali, którą Targi Kielce dysponują od sierpnia tego roku

Blisko 4 tys. m² szkła, 1,5 tys. ton stali, samoodśnieżający dach, 40 tys. metrów kabli elektrycznych, koszt bagatela 35 mln. złotych – najnowocześniejsza w Polsce hala wystawiennicza, która zostanie oddana do użytku w Targach Kielce 12 sierpnia.

Budowa hali trwała niespełna rok, co jak określają sami inżynierowie nadzorujący prace nad halą, jest tempem imponującym. - Pawilon ma futurystyczny kształt, z którym korespondują także elementy wnętrza, czyli restauracja oraz sale konferencyjne. Kształt to jednak tylko wierzchołek mocarnej konstrukcji skrywającej się wewnątrz – mówi inżynier budowy Maciej Rosiński z Polimexu Mostostal, generalnego wykonawcy– począwszy od fundamentów, które osadzone są na żelbetowych palach. Jest ich 194 sztuki o łącznej długości 1164 m. Każdy ma długość 6 m i średnicę 500 mm.

Beton, szkło i stal

Same fundamenty to już 1300 m² betonu. Na takiej bazie dzień po dniu, bez względu na warunki atmosferyczne, powstawała stalowo – szklana konstrukcja. Waga stali tylko w fundamentach wynosi 250 ton, zaś stal wykorzystana do budowy pawilonu waży ponad 1,5 tys. ton – podaje z dokumentacji Marek Martinowski – kierownik robót z Polimexu Mostostal. Stal zabezpieczona jest ogniochronna farbą pęczniejącą Flame-Stal, która w razie ewentualnego pożaru pęcznieje i ochrania konstrukcję przed zniszczeniem. Później farbę zdrapuje się i maluje od nowa.

Oprócz stali główną rolę odgrywa szkło, którego w całości jest 4 tys. m². Zadaszenie czołowe to blisko 400 m², elewacja przednia i tylna to 1100 m², a świetliki ponad 1600 m². Do budowy wykorzystano szkło tzw. bezpieczne, czyli takie, które w razie rozbicia nie grozi okaleczeniem.

Posadzka umożliwia ruch ciężkich pojazdów i sprzętu, jest zbrojona stalowymi siatkami. Część nawierzchni wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które łącznie wynoszą ponad 1200 m².

Na antresolę prowadzą schody ruchome oraz system wind. Jedna to winda panoramiczna do przewożenia osób niepełnosprawnych, druga to winda towarowa, przeznaczona do transportu produktów dla bazy gastronomicznej. Pawilon jest klimatyzowany, zaopatrzony także w pokój lekarski, zapewniając profesjonalną obsługę medyczną.

Zdarzenia monitorowane

-Pawilon jest wyposażony w system przeciwpożarowy i monitorowania zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu, na który składają się m.in. czujniki dymowe, telewizja przemysłowa, zasilanie awaryjne z baterii centralnej, system oddymiania i system ostrzegania DSO (Dźwiękowy System Ostrzegawczy) – mówi prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń - Służy on do szybkiego i uporządkowanego zmobilizowania osób do opuszczenia budynku w sposób bezpieczny. System wykorzystuje sygnały tonowe i komunikaty głosowe. Wszystko to wchodzi w zakres BMS (Building Management System), czyli systemu dzięki któremu pawilon można nazwać mianem inteligentnego. Powierzchnia hali wraz z antresolą wynosi 6700 metrów kwadratowych, a wysokość 16,5 m. Konstrukcja bezsłupowa gwarantuje możliwość organizowania nie tylko targów i wystaw, ale także koncertów, wydarzeń kulturalno – artystycznych oraz kongresów.

Rekonstrukcja po pożarze

Pod koniec sierpnia oddana zostanie także druga hala, która jest ulepszoną rekonstrukcją hali, która w ubiegłym roku została dotknięta pożarem. Hala również zaopatrzona będzie w najnowocześniejszy system przeciwpożarowy. Ze starego pawilonu pozostanie wyłącznie fasada. Nowa hala F będzie mieć ponad 4,4 tys. m², a jej wnętrze będzie znacznie nowocześniejsze niż poprzednio. Konstrukcja dachu zostanie podniesiona o ponad 2 metry, a projekt wnętrza zakłada radykalne ograniczenie liczby słupów. Wysokość pawilonu sięgnie 12 metrów. Prace budowlane prowadzone są w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów Kielce jako Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo – Kongresowego” w ramach Działania III.2 Infrastruktura turystyki kongresowej i targowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, na łączną kwotę 166 913 929,09 PLN netto.

CHOPIN na otwarcie

12 sierpnia o godz. 21.00 rozpocznie się uroczystość otwarcia pawilonu, który jest częścią projektu rozbudowy infrastruktury ośrodka Targi Kielce. Inwestycja jest warta 170 mln zł. Spektakl przygotował Kielecki Teatr Tańca, a jego emisję telewizyjną przewidziano na połowę października poprowadzą: znana prezenterka Jolanta Fajkowska oraz były minister kultury Waldemar Dąbrowski. Na podstawie zarejestrowanego przez Telewizję Polską widowiska stworzony zostanie film muzyczny będący impresją artystyczną zbudowaną wokół wybranych kompozycji Fryderyka Chopina. Na scenie zobaczymy takie gwiazdy, jak Urszula Dudziak & Super Band, Aga Zaryan oraz Chór Voice Factory oraz tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, Ballet Noir New York City, Ballet Arizona, American Ballet Theatre, Bayerisches Staatsballet Monachium i Polskiego Baletu Narodowego.

 


 
29.03.2010

Polimex Mostostal dla Targów Kielce

Nowa hala F już za cztery miesiące

hala_f_wyburzanie
 W tym miejscu powstanie zupełnie nowa hala F, która zostanie oddana do użytku już na MSPO 2010

Przetarg o wartości 8.6 mln złotych na budowę hali dla Targów Kielce wygrał Polimex Mostostal. Obiekt powstanie na miejscu wyburzonej kilka dni temu hali F, którą strawił pożar we wrześniu ubiegłego roku.

- Udało nam się wynegocjować bardzo korzystną cenę – mówi Prezes Zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń – Kosztorys opiewał bowiem na 15 mln złotych. Polimex Mostostal odbuduje halę w rekordowym tempie, co bardzo nas cieszy. Dzięki temu otwarcie pawilonu odbędzie się na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, czyli targi, podczas których w ubiegłym roku doszło do pożaru.

Zależy nam na czasie przede wszystkim dlatego, że chcemy naszym wystawcom stworzyć jak najlepsze warunki. Dzięki tak szybkiej odbudowie już we wrześniu dysponować będziemy 7 halami wystawienniczymi o łącznej powierzchni 36 tysięcy metrów kwadratowych.

Ze starego pawilonu zostanie tylko fasada. Nowa hala F będzie mieć 4,4 tysiąca metrów kwadratowych, a jej wnętrze stanie się dużo bardziej nowoczesne. Konstrukcja dachu zostanie podniesiona o ponad 2 metry. Ze środka zniknie także większość słupów, które utrudniały budowę dużych stoisk. Wysokość pawilonu sięgnie 12 metrów. Wyburzona właśnie hala zastąpi w projekcie unijnym planowany parking wielopoziomowy.

- Nie oznacza to jednak, że nie przystąpimy do jego budowy. Przeciwnie, planujemy rozszerzenie tego projektu. Dotychczas planowaliśmy parking na 380 samochodów, w nowych zmierzeniach będzie on miał 1000 miejsc. Odbudowa hali jedynie nieco opóźni jego powstanie ale to jest priorytet – dodaje prezes Andrzej Mochoń.

Polimex Mostostal jest już wykonawcą jednej z części rozbudowy Targów Kielce. Firma postawiła już niemal w całości futurystyczną halę E, której otwarcie odbędzie się latem 2010 roku.

 


 

 

17.10.2009

Targi Kielce Wielkim Zwycięzcą!

Razem wygraliśmy ministerialny konkurs „przymierz się”

wiz1a
 Wizualnizacja nowej hali wystawienniczej

Od 28 września, dnia w którym rozpoczęła się rywalizacja Targ Kielce były niekwestionowanym liderem rankingu. Ostatecznie Targi Kielce zdobyły 49 917 głosów internautów i tym samym pokonały 140 podobnych propozycji z całej Polski. Dzięki temu o kieleckim ośrodku wystawienniczym dowie się każdy. Nagrodą w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego jest bowiem kampania promocyjna w tygodnikach i dziennikach ogólnopolskich, takich jak m.in. Polityka, Wprost, Newsweek i Gazeta Wyborcza.

Głównym celem internetowych zmagań było wybranie najpopularniejszego projektu Programu Rozwój Polski Wschodniej oraz zapoznanie mieszkańców Polski Wschodniej i całego kraju z projektami realizowanymi w ramach PO RPW. i udało się!

Inwestycja w Targach Kielce, której koszt wynosi 170 milionów złotych obejmuje między innymi nową halę wystawienniczą E o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów, o futurystycznej bryle i nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, parking wielopoziomowy na blisko 400 samochodów i Centrum Kongresowe na 1000 miejsc, a także budowę bramy wejściowej z systemem bramek i kołowrotków zintegrowanych z elektronicznym systemem ewidencji, rejestracji i obsługi wystawców oraz zwiedzających. Wkład własny Targów Kielce to 95 829 669,09 PLN netto.

Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i firmom z Polski, Europy, a nawet innych kontynentów za wytrwałość i codzienne oddawanie głosów na Targi Kielce. Wygraliśmy razem!

 


 

 

19.05.2009

Miliony dla Targów Kielce

Pierwsza wielka kasa z Programu Rozwój Polski Wschodniej na inwestycje

2009_05_19_podpisanie_umowy
Uroczystość podpisania umowy. Od lewej:
Wiceprezes Targów Kielce Bożena Staniak,
Zastępca Prezesa PARP Dariusz Szewczyk,
Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń 

„W czołówce beneficjentów, którzy już rozpoczynają realizację projektów w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej znalazły się Targi Kielce. Dzięki środkom z Unii Europejskiej (...) umocnią swoją pozycję międzynarodowego ośrodka wystawienniczo-kongresowego, a województwo świętokrzyskie wzmocni swoją pozycję konkurencyjną na rynku”- twierdzi wiceminister rozwoju regionalnego Krzysztof Hetman. Umowa z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym jest pierwszą spośród sześciu innych projektów przygotowanych w ramach tego samego programu. Także wartość tego projektu jest najwyższa, opiewa na kwotę 166 913 929,09 PLN netto (wkład własny Targów Kielce 95 829 669,09 PLN netto).

Projekt Targów Kielce pod nazwą „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów Kielce jako Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo – Kongresowego” w ramach Działania III.2 Infrastruktura turystyki kongresowej i targowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 oceniany był wśród sześciu innych instytucji, między innymi z Olsztyna, Sandomierza i Lublina. Jego profesjonalne przygotowanie zadecydowało o tym, iż umowa na realizację podpisana zostanie jako pierwsza. – To milowy krok w rozwoju Targów Kielce – przyznaje prezes zarządu spółki Andrzej Mochoń – Realizację inwestycji rozpoczynamy natychmiast, jeszcze w tym miesiącu ogłosimy przetarg na wybór firmy wykonawczej.

Zaraz po podpisaniu umowy ruszają prace, których efektem będzie nowa hala wystawiennicza o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów, o futurystycznej bryle i nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. - Zaraz po tym przystępujemy do budowy parkingu wielopoziomowego na blisko 400 samochodów i Centrum Kongresowego na 1000 miejsc, oraz do budowy bramy wejściowej z systemem bramek i kołowrotków zintegrowanych z elektronicznym systemem ewidencji, rejestracji i obsługi wystawców i zwiedzających. – wylicza prezes Andrzej Mochoń.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się we wtorek, 19 maja w Targach Kielce z udziałem Agnieszki Kapciak, dyrektora Departamentu Programów Ponadregionalnych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego; Dariusza Szewczyka, zastępcy Prezesa PARP-u, Macieja Berlińskiego, przewodniczącego Komisji Oceniającej i również dyrektora zespołu Projektów Infrastrukturalnych oraz prezesa zarządu Targów Kielce Andrzeja Mochonia i wiceprezesa zarządu Targów Kielce Bożeny Staniak.